Adopcja dziecka – jak wyglądają procedury adopcyjne? - Kancelaria Poznań

Adopcja dziecka – jak wyglądają procedury adopcyjne?

2024-02-27 Kancelaria

Kancelaria radcy prawnego to miejsce, które oferuje profesjonalne wsparcie prawne zarówno dla przedsiębiorców, jak i klientów indywidualnych. Radca prawny, jako ekspert w dziedzinie prawa, jest w stanie pomóc w rozwiązaniu wielu problemów prawnych, a zakres jego usług jest szeroki i zróżnicowany. W dzisiejszym wpisie przedstawiamy najważniejsze obszary, w których wsparcie kancelarii radcy prawnego może okazać się nieocenione.

Kim jest radca prawny?

Radca prawny to profesjonalny pełnomocnik wykonujący wolny zawód zaufania publicznego, oferujący wszechstronne usługi prawne. Do jego zadań należy przede wszystkim udzielanie porad prawnych, tworzenie opinii prawnych, przygotowywanie projektów dokumentów prawnych oraz reprezentowanie klientów przed organami sądowymi i administracyjnymi jako pełnomocnik lub obrońca. Praca radcy prawnego regulowana jest ustawą z dnia 6 lipca 1982 roku o radcach prawnych. Radcy prawni, oprócz przestrzegania przepisów prawnych, muszą również stosować się do zasad etyki zawodowej radcy prawnego, które są szczegółowo określone w Kodeksie Etyki Radcy Prawnego.

Radcą prawnym może zostać każdy, kto ukończył magisterskie studia prawnicze w Polsce lub uznane w Polsce równoważne studia zagraniczne, korzysta z pełni praw publicznych, ma pełną zdolność do czynności prawnych, jest nieskazitelnego charakteru, daje rękojmię prawidłowego wykonywania zawodu oraz odbył aplikację radcowską w Polsce i złożył egzamin radcowski.

Komu może pomóc radca prawny?

Radca prawny udziela fachowych porad prawnych zarówno klientom indywidualnym, jak i prowadzi obsługę prawną firm. Doświadczony radca prawny doradzi i wskaże podjęcie odpowiednich działań w celu jak najszybszego rozwiązania danego problemu. Z uwagi na bardzo dużą obszerność dziedzin prawa, radca prawny może specjalizować się w m.in.:

 1. doradztwie prawnym dla przedsiębiorców (zakładanie spółek, obsługa bieżącej działalności przedsiębiorstwa, restrukturyzacja, reprezentacja przed sądami),
 2. pomocy prawnej dla klientów indywidualnych (sprawy rodzinne, spadkowe, nieruchomościowe, odszkodowania i zadośćuczynienia, frankowe etc.),
 3. ochronie praw konsumentów,
 4. sprawach z zakresu prawa pracy i ubezpieczeń społecznych,
 5. sprawach z zakresu prawa karnego.

Jakie usługi świadczy Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego Maciej Puk?

Kancelaria Radcy Prawnego i Doradcy Restrukturyzacyjnego Maciej Puk pomoże Ci m.in. przy tematach z zakresu:

 1. upadłości konsumenckiej,
 2. restrukturyzacji firmy,
 3. antywindykacji (oddłużaniu przedsiębiorstwa),
 4. kredytów frankowych,
 5. prawa rodzinnego,
 6. prawa spadkowego,
 7. podziału majątku,
 8. prawa spółek.

Po przeczytaniu artykułu pomyślałeś, że potrzebujesz pomocy radcy prawnego? Serdecznie zapraszamy do konsultacji i kontaktu z Naszą Kancelarią. Odwiedzając Kancelarię Puk w Poznaniu masz pewność, że spotkasz się tu ze zrozumieniem i profesjonalną pomocą.